Mgr. VLAĎKA HAMERSKÁ

Zakladatelka jazykové školy OMNILINGUA a lektorka cizích jazyků

Jazyky mě provází celý život

I když jsem se po střední škole rozhodla vystudovat práva a několik let jsem se tomuto oboru plně věnovala, pořád jsem po odpoledních a večerech k jazykům a jejich výuce utíkala. Ať už soukromě či při práci v jazykové škole.

Když se mi narodily dvě děti, rozhodla jsem se profesi právníka opustit a věnovat se výuce jazyků naplno. To mi totiž umožňovalo jak dělat práci, kterou mám velmi ráda, tak se i věnovat svým dětem. Proto dobře vím, jak náročné je zkombinovat všechno v rodině dohromady. Školu, práci, domácnost, kroužky, každodenní dopravu, dovolenou, domácí mazlíčky a spoustu dalších věcí.

Osvědčil se mi individuální přístup spolu s pochopením rodinné a osobní situace

Doplnila jsem si pedagogické vzdělání a začala pracovat na učitelka. Všude, kde jsem svoje studenty potkávala, se potvrdilo, že každý je jedinečnou individualitou, které vyhovují různé věci, přístupy a metody. Tento individuální přístup – i v rámci skupiny – se mi velmi osvědčil, ať už při práci s dospělými, tak při práci s dětmi. Proto takový přístup nabízím i jako lektor spolu s pochopením rodinné a osobní situace.

Co mě na výuce cizích jazyků baví nejvíc?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec egestas urna et ex molestie viverra. Etiam sollicitudin massa nulla, a malesuada nulla vulputate id. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec egestas urna et ex molestie viverra. Etiam sollicitudin massa nulla, a malesuada nulla vulputate id.

Proč jsem založila jazykovou školu?

Při mé práci lektora cizích jazyků jsem se seznámila s úžasnými lidmi, se kterými mě od začátku spojovala představa o způsobu výuky jazyků. Představa, kterou ale žádné z našich působišť nenabízelo. Anebo ji nenabízelo tak úplně. Proto jsme se rozhodli zkusit to po svém, uplatnit všechny naše – už dlouholeté – zkušenosti s jazyky a jejich výukou, ale také zkušenosti s každodenním režimem rodin a péčí o děti - a založit jazykovou školu OMNILINGUA.

Baví mě způsob výuky, zaměřený na praktické používání jazyka a individuální přístup lektorů. Oceňuji, že hodiny jsou pestré a nejsou zaměřené jen na gramatiku. Na hodiny se těším a již po krátké době jsem u sebe viděla pokroky. Jako velké plus vnímám možnost výuky on-line, která mi šetří čas, ale zároveň nepřicházím o osobní kontakt s lektory. Za mě 1 *
Martina N.Brno
Názory na to, v jakém věku s výukou cizího jazyka začít, se velmi různí. Je mi 75 let, začínala jsem s angličtinou před dvěma lety. Dnes čtu, překládám. Děkuji paní učitelce Hamerské za čas a trpělivost.
Larisa V.Kladno