Individuální sezení

hlubinné imaginace

Jaký může být záměr cesty?

Do terapie můžete přijít s konkrétním tématem z vašeho života (emoce, vztahy, fyzická bolest, sen, situace atd.). Záměr cesty si společně určíme během úvodního rozhovoru.

Pokud jasně definované téma zrovna nemáte, může být přínosné cestovat s vnitřními průvodci, kteří vám ukáží, co je pro vás právě teď vhodné vědět, zjistit, zažít… To samozřejmě obnáší vaše rozhodnutí dát důvěru samotnému procesu bez potřeby vědět, jak to má být. Odměnou za to mohou být překvapivé souvislosti, kontexty a pochopení.

Další možností je sáhnout do struktury k tomu určené, což jsou cesty za “zvířetem” čaker dle systému PROCES OSOBNÍHO TOTEMU®  nebo oken poznávání, jejichž autorem je Eligio Stephen Gallegos.

Typy cesty dle systému PROCES OSOBNÍHO TOTEMU® 

 • Čakra (0-8) (energetické centrum našeho těla) - cílem je zjistit v jakém je stavu, co je třeba k uzdravování, prohloubení a pochopení tématu spojeného s tímto energetickým centrem. Postupné rozpoznávání “zvířat” jednotlivých čaker vede k možnosti nahlédnout jejich souvztažnost a potřeby v rámci celého našeho systému.  
 • Okno poznávání (4) /  Zvířata čtyř oken: odrážejí čtyři základní způsoby vnímání světa (vztahu k vnějšímu okolí): myšlení, cítění, smyslové vnímání, imaginace; a jejich vzájemného vztahování. 

Rozhodnutí a záměr na cestu je vždy na vás.  

Jak probíhá setkání?

 • 1
  Úvodní sdílení a pojmenování záměru
  Pokud se mnou chcete před cestou cokoliv sdílet, dostanete prostor. Společně pak pojmenujeme směr a záměr na cestu.
 • 2
  Zvolíte si pozici a místo, kde vám bude příjemně po čas cesty.
  Ideální je taková poloha, ve které se budete cítit uvolněně a příjemně, vsedě, vleže... K dispozici máme polštáře, jógomatky i pohovku. Vše si upravíte dle své aktuální potřeby. Během cesty možná budete potřebovat pozici změnit, nebo se pohybovat. Vše je možné.
 • 3
  Vydáte se na cestu
  Postupným procesem uzemnění vás provedu do stavu zklidnění. V tomto místě vás pozvu, abyste se podívali do svého vnitřního světa a požádali o kontakt se svým vnitřním průvodcem, který ví, co je pro vás právě nachystáno. Od této chvíle se snažíte naslouchat primárně svým potřebám a podnětům od svého vnitřního průvodce.  
 • 4
  Komunikace v průběhu cesty
  Zatímco se odehrává vnitřní komunikace s ním, nacházíte si své vlastní tempo pro způsob, jakým mi podávat informace o tom, co se tam právě děje. Tempo a způsob, jakým střídat komunikaci vnitřní a tu směrem ke mně je na vás a sami uvidíte, že je to otázka cviku. Uslyšíte ode mě možné podněty a inspirace na to, jak kontakt s tím, co vám váš vnitřní svět ukazuje, prohloubit. Rozhodující slovo o tom, zda je následovat či nikoliv, máte však vždy vy, sama imaginace a váš vnitřní průvodce. To je v této metodě klíčové a možná taky pro vás úplně nové. Není cílem naší práce následovat to, co si já nebo vy myslíme, že by se mělo stát.
 • 5
  Návrat z cesty
  Zatímco v jiných terapiích může být důležitou součástí si „problém“ analyzovat a diagnostikovat pomocí našeho myšlení, v procesu hlubinné imaginace toto primárně neděláme. Budete mít ale potřebný čas k pozvolnému přechodu z imaginace zpět k myšlení a do běžného života. Je to čas na integraci bez potřeby cokoliv argumentovat, vysvětlovat, interpretovat či obhajovat sám před sebou i ostatními. Věřte, že léčivý potenciál této práce nespočívá v tom, zda mu hned a plně rozumíte.

Co říkají ti, kteří již hlubinnou imaginaci prožili?

Když jsem Karolínu Šrámkovou viděla poprvé, věděla jsem hned, že je to jedna z těch osudových žen, které potkáte, i kdyby žila na druhém konci světa, protože vaše cesty se zkrátka mají protnout, ovlivnit a proplést. 

S Kájou jsem absolvovala svoji první vedenou cestu imaginací a dodnes ji vnímám jako iniciaci. Byl to pro mě vstup do světa, kde nic není nemožné. Díky její jemné a pozorné přítomnosti jsem se dokázala dotknout témat, před kterými jsem do té doby zavírala oči. 

Dnes je pro mě cestování vnitřními světy denním chlebem, ale nikdy nezapomenu den, kdy jsem se důvěrou ponořila do Káji bezpečného pole a dovolila věcem, aby se děly. Její vedení je něžné, vnímavé a pokorné. Kdykoli v mém životě přijde okamžik, kdy mi bude třeba živé vody, bez váhání vím, kam si pro ni jít.

Zuza K. 

Karolíniným prostřednictvím jsem se s hlubinnou imaginací setkal poprvé. Samotná forma je tak prostá a otevřená, jak to jen jde, takže téma, které jsem do sezení přinesl, se mohlo projevit tak, jak potřebovalo. Totéž mohu říct o Karolínině způsobu doprovázení. Dlouholetá zkušenost, kterou s touto metodou sama má, byla spolehlivou oporou i pro mě. Její přítomnost vyzařuje citlivost, pozornou trpělivost a respekt – kvality, které člověk hledá, když se chce podívat dovnitř. První zkušenost pro mě byla silná, objevná, posilující. Těším se na další. 

Šimon

Na Karolínu jsem se obrátila v 9. měsíci těhotenství. Mnoho let mám zkušenosti s prací se svým vnitřním světem, ale tentokrát jsem potřebovala vedení zvenku. Sama jsem neměla odstup. Hlavním tématem bylo, proč se miminku ještě nechce na svět. Byla jsem po oficiálním termínu. 
 
Karolína mě provedla mým vnitřním světem s takovou laskavostí a péčí. Nořila jsem se do hlubokých zákoutí sebe, poznala jsem další vrstvy svého strachu i obav miminka. Vše jsme opečovaly. Karolína mi dávala potřebný prostor a plně respektovala mé tempo. Vyplakala jsem, co bylo potřeba. Propojila jsem se s těmi silnými částmi sebe, které za mnou přišly kvůli narození miminka. Celý proces byl velmi léčivý a uvolňující.

Pár hodin poté mi odešla plodová zátka a druhý den se porod rozjel. I v průběhu porodu jsem se napojovala na zvědoměné silné vnitřní průvodce. Se vší něhou i přímostí se má druhá princezna narodila doma, jak jsme si s manželem přáli.  

Moc děkuji Karolíně za provázení, příchod princezny budu mít s jejím vedením už vždycky spojený. 
 
Eliška Mabel 

Nabídka setkání a ceník

Pro sezení hlubinné imaginace nepotřebujete žádné předchozí znalosti či dovednosti.

CESTA HLUBINNOU IMAGINACÍ

 • Délka: 2–2,5 hod 
 • Cena: 2200 Kč 
 • Obsahuje: Úvodní rozhovor, cesta 1,5 – 2 hod, ukončení 

Možnosti témat: vaše konkrétní téma, cestování s průvodcem, Proces osobního totemu®, Čtyři okna poznávání / Zvířata čtyř oken

KONZULTACE

 • Délka: 1,5 hod 
 • Cena: 1500 Kč

Konzultace je prostor pro Vaše otázky a náš rozhovor. Prostor hlubinné imaginace vám možná otevře témata, o nichž byste se mnou rádi mluvili, právě k tomu Konzultace slouží. Vaše potřeba určuje téma. Může zároveň sloužit k lepší orientaci v metodě jako takové, což může být hlavně na začátku velkou pomocí a oporou, jak získat potřebnou odvahu a důvěru. Můžeme společně vzpomenout klíčové momenty z cesty, nebo probrat procesy, které se v tématu udály až po ní. 

Upozornění: Nejedná se o diagnostiku imaginativních obrazů, tu ponecháváme v plném respektu jejímu vlastnímu obraznému jazyku.  

MINI BALÍČEK (3 CESTY) 

 • 5x Cesta: 2–2,5 hod
 • 2x Konzultace: 1,5 hod 
 • Cena: 12 000 Kč (ušetříte 2000 Kč), Platba při prvním sezení

SUPER BALÍČEK (5 CEST + 2 KONZULTACE) 

Pro hlubší a dlouhodobější práci můžete využít zvýhodněný balíček pěti cest a dvou konzultací. Pořadí jednotlivých typů sezení je volitelné.  

 • 5x Cesta: 2 – 2,5 hod
 • 2x Konzultace: 1,5 hod
 • Cena: 12 000 Kč (ušetříte 2000 Kč), Platba při prvním sezení