Časté dotazy

Jak poznám, že je to imaginace?

To, že jste skutečně navázali kontakt se svou hlubinnou imaginací, většinou poznáte tak, že přináší zprávy a vjemy, které pro vás mohou být překvapivé a způsobit postupně určitý „aha efekt“. Zároveň mnohdy vzbuzují emoční reakce a dotýkají se vás. Můžou často odkazovat k prožitkům, které jste již na úrovni myšlení zapomněli a víte, že o nich nikdo jiný neví. To může vytvářet silný pocit sounáležitosti a pochopení ve vztahu k vnitřnímu průvodci. 

Imaginace je vzájemně propojená i s dalšími třemi „okny poznávání“, tedy myšlením, emocemi a fyzickými smysly. To jsou tedy i způsoby, kterými s vámi bude vaše imaginace komunikovat. To znamená, že i myšlenky, které vás budou během cesty napadat, na cestu patří a mají své opodstatnění.  

„Co když si to celé vymýšlím?“

Pokud máte pocit, že si obrazy na cestě vytváříte sami a zpochybňujete tím cestu jako takovou, je dobré být o tom upřímný (komunikovat to během cesty se mnou i průvodcem na cestě). Každopádně, i mysl může být v počátku podpůrná jako zdroj pro tvorbu důvěry v samotný proces. I obrazy, které jsou podpořené myšlením, sehrávají podstatnou roli a mají ve vaší cestě klíčové místo. K pochopení toho, že to tak skutečně funguje, je zapotřebí pouze víc cest a tím více zkušeností.